22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Natyra

Burri shkoi në bodrum dhe u trondit nga pamja, gjeti pitonin gjigant

Australiani mbeti në shok kur pa në bodrum një piton të lakuar prej tre metrash.

Robin Ford u shtang kur pa një piton të madh diamanti të mbështjellë në murin e bodrumit të shtëpisë së tij në Sidnei.

Edhe pse nuk është një piton helmues, është një pamje ndaj të cilëve pak do të ishin në gjendje të qëndronin indiferentë.

Ford menjëherë thirri ekspertët e heqjes së gjarprit dhe ata zhvendosën në mënyrë të sigurt pitonin.

Fotoja u postua në Facebook dhe shpejt u bë virale.

Australia ka rreth 170 lloje të ndryshme të gjarpërinjve tokësorë. Një piton diamanti mund të rritet deri në katër metra dhe peshon deri në 15 kilogramë.

Për fat të mirë për Ford, pitoni që ai gjeti në bodrum nuk është helmues dhe zakonisht konsiderohet si një nga gjarpërinjtë më të qetë, rrallëherë një kërcënim për njerëzit. /Telegrafi/

Related posts

Arusha shfaqet sërish në Prizren!

dardanianews

Momentet kur balena del prapa barkës së turistëve që e kërkonin në anën e gabuar

dardanianews

Po pinte ujë pa e vërejtur grabitqarin, momenti kur krokodili i madh e kap dhe “e merr me vete” qenin e pafat

dardanianews