5 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Debati televiziv që i bashkoi për herë të parë Rugovën dhe Thaçin, i udhëhequr nga gazetari, Sylejman Gashi

Gjatë ditës së sotme, gazetari kosovar, Sylejman Gashi ka ndërruar jetë në SHBA.

Ai ka punuar për shumë vitë si gazetar, ndërsa ka intervistuar edhe Kryeadministratorin e UNMIK-ut, Bernand Kouchner, ish-presidentin Ibrahim Rugova dhe atëherë kryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçin, në Radio Televizionin e Kosovës, shkruan Indeksonline.

Emisioni ishte udhëhequr nga Sylejman Gashi, teksa në studio kishte qenë edhe atëherë kryeredaktori i RTK-së, Avni Spahiu.

Kjo ishte hera e parë që përfaqësuesit e atëhershëm shqiptar të Këshillit të përkohshëm administrativ ishin paraqitur bashkë në një debat televiziv.

 

 

Related posts

LAJMI I FUNDIT: Përfundon takimi Thaçi-Vuçiq në Shtëpinë e Bardhë

dardanianews

Albin Kurti e dërgon Hashim Thaçin në Komisionin e Venedikut

dardanianews

Skandalet Me Tenderë: Donatorët E PDK-Së Kanë Fituar 325 Tenderë, Në Vlerë Prej 162,5 Milionë Euro

dardanianews