16.1 C
New York
April 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Dyshime se ka pasur gabim në llogaritjen e votave për Qeverinë Hoti

Analisti politik, Blerim Vela, ka hedhur dyshime mbi numrin e deputetëve që kanë votuar qeverinë Hoti sot në Kuvend.

Ai ka thënë se rezultati i deklaruar nga kryesuesi i seancës nuk ishte i saktë për një arsye.

Kryesuesi njoftoi se ishin 86 vota total nga te cilat 61 vota per, 24 kunder dhe 1 abstenim”, ka shkruajtur Vela.

“Ne seance sipas pamjeve dhe deklaratave publike kane qene 2 vota abstenim. Ajo e Donika Kadaj Bujupit te AAK dhe Fatmir Rexhepit te LDK”, ka hedhur dyshimet Vela.

Postimi i plotë në Facebook:

Rezultati i deklaruar nga kryesuesi i seances se Kuvendit nuk eshte i sakte! Ai njoftoi se ishin 86 vota total nga te cilat 61 vota per, 24 kunder dhe 1 abstenim.

Ne seance sipas pamjeve dhe deklaratave publike kane qene 2 vota abstenim. Ajo e Donika Kadaj Bujupit te AAK dhe Fatmir Rexhepit te LDK.

Pra, duhet te sqarohet rezultatit i votimit sa me pare sepse nuk eshte e mundur qe te jene 86 vota ne total dhe te jene 61 per, 24 kunder dhe 2 abstenime.

Related posts

Fizikanti i njohur sqaron se pse ne nuk mund t’i shohim jashtëtokësorët

dardanianews

LAJM I MIRË: Votohet në lexim të parë Projektligji për rimëkëmbje ekonomike

dardanianews

Reagon Grenell: Një gjë është e sigurt, Albin Kurti gjithmonë është kundër SHBA’së

dardanianews