25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

E pabesueshme! Kjo është serbja e cila kërkon që në Parlamentin e Serbisë të flitet shqip

Drejtoresha e Zyrës për të Drejtat e Njeriut për Pakicat znj. Suzana Paunov sot ka kërkuar që përfaqësuesit e pakicave në Parlamentin serb, sikur shqiptarët dhe pakicat tjera të mund të flaisin gjuhën e tyre amtare ne Kuvendin e Serbisë, njofton agjencia e lajmeve “Presheva Jonë” Sipas znj. Paunoviq “anëtarët e pakicave në parlament mund të flasin në gjuhën e tyre amtare”. (“Pripadnici manjina u parlamentu mogu da se obraćaju na maternjem jeziku”). Perfundon ajo.

Related posts

Pamje të rënda: Momenti kur rusët vrasin tre serbë në mes të Kosovës

dardanianews

Shuma marramendëse që do ta marrë Angela Merkel pas largimit nga posti

dardanianews

Donaldi ndërrohet me vëllain e tij, Romeon, ky është reagimi epik i banorëve

dardanianews