2.3 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Haki Abazi i VV-së në arkivat e ushtrisë serbe

Haki Abazi i Vetëvendosjes kishte vizituar arkivat e ushtrisë serbe, në vitin që Kosova ishte shpallur shtet i pavarur, raporton Express.

Dje u raportua se ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi ka pasur zyrë në kryeqytetin e Serbisë në Beograd, gjatë kohës sa punonte për “The Rockefeller Foundation”.

Një gjë të tillë e bëri të ditur Evi Kokalari, një aktiviste e njohur republikane, e cila i ka kërkuar atij që të përgjigjet për këtë zyrë të tij dhe lidhjet e tij me Serbinë.

“Juve personalisht keni pasur zyrën në Beograd kur punonit për The Rockefeller Foundation?”. “Nuk e di pse duhet të vendosemi në nivelin personal sepse kemi të bëjmë me përmbajtjen dhe jo me simbolikën ku ka qenë zyra”, tentoi t’i ikte pyetjes Abazi, të cilit Kokalari iu përgjigj se “ke qenë zëvendëskryeministër, asgjë s’është më personale”.

 

Related posts

Zeka publikon një foto sa 10 milion fjalë, e paraqet vetën si gomar

dardanianews

Njihuni me Presidenten që po ‘çmend’ liderët botërorë me format e sajë !

dardanianews

Heroi i kombit Naser Veli Krasniqi

dardanianews