10.8 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Haziri takon Veliun në Prishtinë, a po flasin për votimin e Osmanit për Presidente?

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) Lutfi Haziri është takuar në një restorant të Prishtinës më deputetin e kësaj partie, Agim Veliu.

Në fotografinë që ka siguruar Periskopi, shihen Haziri e Veliu në një darkë në një restorant në kryeqytet.

Ndryshe, Haziri pas mbledhjes së sotme të Kryesisë së LDK-së, tha se nesër do të takohen me deputetët e LDK-së, për të biseduar mbi rolin e tyre politik në krijimin e institucioneve, konkretisht, votimin e presidentit.

Deri më tani dihet se Veliu nuk ka disponim për ta votuar Vjosa Osmanin për presidente dhe ndoshta kjo mund të jetë arsyeja e takimit me Hazirin për ta bindur atë.

 

Related posts

Mediumi i Baton Haxhiut paralajmëron publikimin e dosjeve për vrasjen e Xhemajl Mustafës, Komandant Drinit dhe tentimvrasjen e Fetah Rudit

dardanianews

Prekëse, Kryeministri i sëmurë britanik është duke pritur për t’u bërë baba

dardanianews

Erërat e fuqishme i rrëzojnë muret në Pejë

dardanianews