22.4 C
New York
May 26, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajmeLajme nga Bota

Katër plumba në drejtim të Kryeministrit sllovak, njëri e qëlloi në bark– ka rrezik për jetë

Kryeministri i Sllovakisë Robert Fico është plagosur të mërkurën nga një person i cili shkrepi katër plumba në drejtim të tij, afër Shtëpisë së Kulturës në Qytetin Handlova të Sllovakisë

Njëri nga plumbat ka qëlluar në bark liderin sllovak, i cili aktualisht ndodhet në sallën e operacionit. Bëhet e ditur se në momentin kur është dërguar për operim ai ka qenë me vetëdije të plotë.

Qeverisë sllovake në një njoftim për media se Fico është në rrezik për jetë si pasojë e plagëve.

Sipas njoftimeve, Fico është dërguar në një spital të Banská Bystrica pasi trasnportimi në Bratisllavë do të merrte kohë.

Related posts

Thirrja e rrezikshme e Gani Kocit, kundër Kurtit, Osmanit dhe shumë personaliteteve tjera, a është ky kërcënimi më i fuqishëm i bërë haptas?

dardanianews

Rron Gjinovci ‘kapet’ keq me Luiz Ejllin në Facebook

dardanianews

Këto armë po kërkon Ukraina nga NATO për ta arritur fitoren e plotë

dardanianews