22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Këto janë reagimet e deputetëve të Listës serbe gjatë përleshjes në Kuvend të PDK-së dhe VV-së

Seanca e Kuvendit të sotme nuk kaloi pa incidente. Pasi patë tentime për përleshje ndërmjet deputetëve të Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lëvizës Vetëvendosje.
Gjithashtu, u raportua se deputetja e VV-së, Adriana Matoshi, po bënte selfie  gjatë kohës kur në sallën e Kuvendit kishte përplasje.

Por, këtyre raportimeve i është kundërpërgjigjur vet Matoshti, duke publikuar videon të cilën e kishte regjistruar.

Siç shihet në videon e Matoshti, ajo ka kapur momente të reagimit të deputetëve të Listës Serbe, të cilët kanë qeshur me deputetët  e PDK-së të cilët, sipas saj, ofendonin ministren e jashtme, Donika Gërvallën.

Postimi i plotë:

Nuk është selfie medie të dashura. Është regjistrim/inçizim i të qeshurave dhe reagimeve të deputetëve të Listës Serbe, përderisa deputetët e PDK-së ofendonin ministren Donika Gërvalla. Tmerr të shohësh skena të tilla në Kuvend, edhe më tmerr të shohësh teksa kënaqen deputetët serb.

Qe edhe dëshmia!

Related posts

Pse foto e fundit e Violetë Kukajt po bën xhiron e rrjetit?

dardanianews

Kosova i ka vetëm tre mikrobiologë që e bëjnë testin e COVID-19

dardanianews

Sadri Ramabaja reagon ndaj Xhavit Halitit: Kryekomplotist i UÇK-së

dardanianews