14.9 C
New York
May 30, 2023
DardaniaNews
EkonomiFeaturedLajme

Kjo është shifra e parave që janë mbledhur nga diaspora

Ministri në detyrë i Financave, Besnik Bislimi, ka treguar se sa të holla janë derdhur në llogarin Covid-19 nga mërgata.

“Përditësim i informatës për donacionet në llogarinë COVID 19: Deri në këtë moment, në llogari janë derdhur 391.886 Euro”.“Donacione nga Zvicra janë 206.000 euro; nga Gjermania 92.000; nga Kosova 22.000 Euro, pastaj vijnë donacionet nga Suedia, Norvegjia, Austria, Mbretëria e Bashkuar dhe Belgjika. Shumë faleminderit secilit prej jush” , ka shkruar ai me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

Related posts

Ish -Ministri i Jashtëm i Rusisë u bën thirrje të gjithë diplomatëve rusë të japin dorëheqje

dardanianews

“Komplotistët e UÇK-së” të akuzuar për “ndërmarrje të përbashkët kriminale”, Ibrahim Kelmendi i lutet Albin Kurtit: Mos paguaj para për ta

dardanianews

“Hakmarrja për Zajednicën”, PSD-ja gjuajnë me tortë fytyrës Besnik Bislimin

dardanianews