26.3 C
New York
July 12, 2024
DardaniaNews
Euro 2024Sport

‘Klasikja’ evropiane, publikohen formacionet zyrtare: Spanjë – Gjermani

Spanja dhe Gjermania do të luajnë sot një klasike të vërtetë evropiane në çerekfinale të Kampionatit Evropian “EURO 2024”.

Dy kombëtaret do të luajnë një ‘finale para finales’, ku do të kërkojnë gjysmëfinalen në këtë garë.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dyja kombëtare.

Spain XI: Simón; Carvajal, Le Normand, Laporte, Cucurella; Rodri, Pedri, Fabián; Lamine, Morata, Williams.

Germany XI: Neuer; Kimmich, Rüdiger, Tah, Raum; Can, Kroos; Sané, Gündoğan, Musiala; Havertz.

Ndeshja do të fillojë nga ora 18:00.

/GazetaSinjaliSport/

Related posts

Ronaldo humb penalltinë, shpërthen në lot

dardanianews

“Bismilah”, Ronaldo lutet para gjuajtjes së penalltisë ndaj Sllovakisë (VIDEO)

dardanianews

Mediat spanjolle zbulojnë marrëveshjen e mundshme mes Haaland dhe Barcelonës

dardanianews