5 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Ekonomi Featured Lajme

Kryeministri Hoti jep një lajm të rëndësishëm për 10% e trustit pensional

Me ministren e Financave, Hykmete Bajrami, sot takuam guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti dhe drejtuesit e TRUST-it!

Bashkë me Institucionet financiare, jemi në proces të implementimit të nismës së Qeverisë së Kosovës për t’ua krijuar qytetarëve mundësinë që t’i tërheqin 10 për qind të kursimeve të tyre nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës!

Më shumë në këtë link: https://kryeministri-ks.net/kryeministri-hoti-takoi-guvernatorin-mehmeti-dhe-drejtuesit-e-trust-it/

#QeveriaHoti #RKS

Related posts

Jashari ia kujton Lushtakut bisedën telefonike me Grabovcin ku flasin për familjen e tij

dardanianews

Çfarë po ndodh në LDK? Deputeti i kësaj partie i reagon Isa Mustafës, mbron Vjosa Osmanin

dardanianews

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë: Në qershor plazhet do të jenë të hapura

dardanianews