23.8 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Lajme Turizem

Kryetari i Ulqinit: I presim kosovarët, ata vijnë në shtëpinë e tyre

Këtë vit për shkak të pandemisë çdo gjë sa i përket turizmit është vonuar.

Kryetari i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq, tha se në Ulqin nuk kat ë infektuar dhe ata po i përmbahen masave që janë marra nga qeveria qendrore e Malit të Zi.
“Me masat e reja ne mund të presim 100 mijë turistë. Ne i ftojmë turistët kosovarë që të vizitojnë turistët, ne kemi marrë të gjitha masat dhe për të ruajtur distancën”, tha ai sot.
Sipas tij Ulqini dhe Mali i Zi varet nga turizmi.
“Nga nesër do të fillojnë të punojnë të gjitha në Mal të Zi. Ne presim të hapen kufijt, kosovarët janë të mirëseardhur, ata vijnë në shtëpinë e tyre”, tha ai.

 

 

Related posts

Familja e Haki Imerit i reagon Hisen Berishës: Thaçin e quajti vrasës, tregoi kush janë urdhërdhënësit e Tahir Zemajt

dardanianews

Kosova ka nevojë për Qeveri të re, Albin Kurti për popull të ri

dardanianews

SKANDALOZE/Këshilltari i Kurtit akuzon UÇK-në, thotë se kanë vrarë 1000 civilë serbë

dardanianews