2.9 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Lajmi i fundit

Lajmi i fundit: Infermieri therret me thikë në QKUK

Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës sot rreth orës 14:35 është therur me thikë një infermier.

Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi.

“Sot, më 26.09.2020, në ora 14:35, policia është njoftuar për një rast ‘therrje me thikë’ që ka ndodhur në QKUK, njësitet policore kanë dal në vend-ngjarje dhe janë duke e trajtuar rastin, për informata tjera u njoftojmë me kohë”, ka thënë ai.

Ndaj rastit ka reaguar edhe Oda e Infermiervë të Kosovës të cilët e kanë dënuar rastin.
Sindikata e infermierëve të Kosovës dënon ashpër sulmin dhe plagosjen e infermierit të Urologjisë, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës”, thuhet në reagim./GazetaExpress/

 

Related posts

Lajmi fundit: Dymbëdhjetë raste të reja me COVID – 19 dhe nëntë të shëruar

dardanianews

61 TË SHËRUAR DHE 205 RASTE ME COVID-19!

dardanianews

Lajmi i fundit: Kurti shkarkon Shkëlzen Gashin

dardanianews