25.4 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Lajmi i fundit: Kurti shkarkon Shkëlzen Gashin

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka shkarkuar këshilltarin politik të tij, Shkëlzen Gashin.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se, “sot e kam takuar dhe më pas e kam liruar nga detyra këshilltarin tim politik, z. Shkëlzen Gashi”.

Kurti ka shtuar se disa deklarata të djeshme të tij patën pasoja shpërqendruese nga puna e mirë e qeverisë në detyrë.

“Konsideroj që është më mirë që debatin në të cilin është përfshirë ai të mos e bëjë nga pozita e këshilltarit tim. E falënderoj për kontributin e dhënë. E çmoj për mendimin kritik. Ka aq shumë gjëra për të cilat pajtohemi në të tashmen, ka edhe të atilla për të cilat nuk pajtohemi nga e kaluara. Z. Gashi nuk është një bashkëbisedues i lehtë. Nga kjo vështirësi kam mësuar”, ka thënë Kurti.

Related posts

“Basha nuk dëgjoi kritikët”, Kadilli pas mbledhjes në PD: Do ti shkoj deri në fund garës për kryetar

dardanianews

Lajmi i fundit: Novosti; Përplasen Vjosa Osmani e Aleksandar Vuçiq, tensionohet takimi i “Brdo-Brijunit”

dardanianews

Ukraina “mbushet” me avionë luftarakë: Dikush i dha Kievit Mig29, nisen armatime të reja

dardanianews