31.3 C
New York
June 26, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Lajmi i fundit: Që nga dita e nesërme, pezullohen fluturimet nga Gjermania, Franca, Zvicra drejt Kosovës

Ministri i Infrastrukturës, Lumir Abdixhiku ka bërë të ditur se sot është marrë vendim që të pezullohen përkohësisht të gjitha fluturimet për zonat me rrezik të mesëm dhe të lartë nga koronavirusi, raporton Gazeta Express.

Këtë thotë se e ka bërë pas rekomandimit të Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia.

“Si rrjedhojë kam marrë vendim të pezullojë përkohësisht të gjitha ardhjet e linjave ajrore dhe tokësore nga këto shtete: Gjermani, Francë, Zvicër, dhe Itali.

“Për qëllim të organizimit, vendimi hyn në fuqi 24 orë nga tani; pra nesër, më 13 mars, në ora 15:00. Ndjejmë keqardhje – sërish – për këto masa, por në rrethanat e tanishme jemi të pa alternativë. Lus qytetarët të reduktojnë lëvizjet me jashtë sepse masa të njëjta mund të merren edhe me shtetet e tjera. Si vend e si shtet, me qetësi e pa panik, do ta kalojmë edhe këtë sfidë”, ka thënë ai./

Related posts

Kohët e Covid, si do të bëhet plazhi në Shqipëri? Në diskutim ‘modeli italian’

dardanianews

Kështu e komenton Korab Sejdiu, raportin që e nxjerr Vjosa Osmanin si politikanen më të pëlqyer në Kosovë!

dardanianews

Pika me anë të së cilës Kushtetuta ia mundëson Vjosa Osmanit ta shkarkojë Valdete Dakën

dardanianews