14.2 C
New York
June 24, 2021
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Lajmi i fundit: SHBA-ja fut në listë të zezë Sali Berishën dhe familjen e tij

Sekretari Amerikan i Shtetit, Anthony Blinken, ka njoftuar se SHBA’të ia kanë ndaluar Sali Berishës dhe familjes së këtij të fundit hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Aktet e korrupsionit të ish-Presidentit të Shqipërisë Sali Berisha kanë minuar demokracinë në Shqipëri. Unë kam caktuar publikisht Berishën dhe anëtarët e familjes së tij të afërt si të papërshtatshëm për hyrjen në Shtetet e Bashkuara. Ne mbetemi #BashkëKundërKorrupsionit me partnerët tanë në Shqipëri”, ka shkruar Blinken.

Related posts

“Shefi kryesor i bandës, i dekoruar nga Hashim Thaçi”, bashkëluftëtari i Sali Çekajt akuza të rënda pas dosjeve të UNMIK-ut

dardanianews

Ngjarje e rëndë në Rahovec: Vëllai dyshohet se e vrau dhe pastaj e dogji vëllain

dardanianews

Edhe një mundësi e fundit për VV-në

dardanianews