23 C
New York
September 24, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

“Më falni a mund të…”/ Çfarë i ndodhi Ramës dhe Vuçiç në rrugët e Shkupit (FOTO)

Kreu i qeverisë shqiptare, Edi Rama, ishte sot në një takim me kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Gjatë takimit që bëhej në kuadër të Forumit Ekonomik, tre liderët e Ballkanit Perëndimor kanë bërë një shëtitje së bashku në rrugët e Shkupit. Gjatë kësaj ecjeje ndodhej edhe Petre Shilegov, Kryetar i Bashkisë së Shkupit.

Pati momente kur ata u ndërprenë nga qytetarët, kryesisht për të bërë foto. Nuk kanë munguar dhe përshëndetjet nga lokalet.

Një vajzë e re i thotë në shqip “a mund të bëjmë një selfie” dhe Kryeministri Rama ja kthen paksa me përtesë “Po hajd mo e bëjmë”.

 

Related posts

Sveçla: Ka mjekë nga Serbia që po ndihmojnë Kosovën

dardanianews

Policia tregon se çfarë ndodhi në Pejë me të moshuarin e armatosur (video/foto)

dardanianews

Enca publikon video duke tymosur marihuanë

dardanianews