10.1 C
New York
March 23, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Mefail Bajqinovci godet Baton Haxhiun, tregon se çfarë ka bërë UDB-ja

Deputeti i LVV-së, Mefail Bajqinovci, i ka reaguar gazetarit Baton Haxhiut, i cili kritikoi Vetëvendosjen rreth aktivistëve të saj.

Bajqinovci thotë se nuk ka asnjë parti tjetër përveç Vetëvendosjes, ndaj të cilës bëhet propagandë kaq e madhe, por siç thotë ai, këtyre asnjëherë nuk iu ka besuar populli.

Ai tutje ka folur edhe për UDB-në, ku sipas tij, ajo përveç vrasjeve, arrestimeve e përndjekjeve, ndaj shqiptarëve kishte nisur një fushatë të egër të propagandës. Thelbi i kësaj propagande sipas Bajqinovcit, ishte se si, siç thuhej atëherë në gjuhen e tyre, seperatistët shqiptar, po marrin fëmijë të shkollave fillore e të mesme e po i indoktrinojnë, trajnojnë e nxisin ne akte terroriste.

Related posts

Rojet e varrit të Enver Hoxhës rrëfejnë tmerrin: Dëgjonim britma dhe pamë këtë gjë tek varri i tij!

dardanianews

Babai i Agon Musliut: E keqja filloi në aeroportin e Prishtinës, shteti ma mori nga dora djalin e vetëm

dardanianews

Ky është personi që dyshohet se keqpërdori fëmijët për pornografi

dardanianews