25.1 C
New York
June 24, 2024
DardaniaNews
FeaturedSport

Mëngjes pozitiv, Djokoviq sapo eliminohet nga Australian Open

Tenisti serb, Novak Djokoviq është eliminuar nga Australian Open në gjysmëfinale.

Dy setet e para, italiani e nisi mrekullit duke fituar me rezultatet 1:6 dhe 2:6, kurse në setin e tretë fitoi tenisti serb me rezultatin 7:6.

Seti I fundit zgjati 53 minuta dhe i takoi lehtësisht italianit, Sinner me rezultatin 3:6.

Me këtë fitore, Sinner është kualifikuar në finalen e madhe të Australian Open dhe tani pret ndeshjen mes Medvedev dhe Zverev për ta mësuar kundërshtarin./Indeksonline/

Related posts

“Godet” Prifti At Nikolla Xhufka: Manastiri i Deçanit është i shqiptarëve, nuk ka kisha serbe në Kosovë

dardanianews

Paguhen për çdo javë qëndrimi, kaq para kanë fituar deri më tani banorët e Big Brother

dardanianews

Kjo është renditja e partive politike në fletëvotimin për zgjedhjet e 14 shkurtit

dardanianews