23.2 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Sport

Messi e ‘mashtroi’ Lewandowskin, por jo edhe Ronaldo – polaku ishte më korrekt në vota

Lionel Messi kishte thënë në ceremoninë e Topit të Artë se Robert Lewandowski se kishte merituar çmimin, mirëpo kështu nuk mendoi edhe për ‘The Best’ të FIFA-s.

Tashmë janë zbuluar votat se për kë ka votuar polaku, argjentinasi dhe Cristiano Ronldo.

Messi më shumë vota i dha Neymarit, më pas Kylian Mbappes dhe në të tretin kishte Karim Benzeman.

Ronaldo në vendin e parë e kishte Lewandowskin, më pas N’Golo Kanten e Jorginhon.

Për dallim nga argjentinasi, polaku ishte tejet korrekt dhe kishte votë për të.

Në vendin e parë te Lewandowski u rendit Jorginho, më pas Messi e Ronaldo. /Telegrafi/

 

Related posts

Zyra e UÇK’së ku ishin Kurti e Demaçi, si u raportua më 1999 për transformimin e saj

dardanianews

Angela Merkel: Asnjëherë Mitrovica nuk do të ndahet nga shteti i Kosovës, sepse ajo është e Kosovës! [VlDE0]

dardanianews

Labi s’pajtohet me anulimin e dasmave: S’ka kurrfarë koronavirusi, është shpëlarje e trurit

dardanianews