16.7 C
New York
May 18, 2021
DardaniaNews
Shëndetësi

Mjeku jep shpresë: Populli i Kosovës do të jetë i pari që do të arrijë imunizimin

Mjeku dhe profesori, Gani Bajraktari ka thënë se Kosova do ta kalojë mirë koronavirusin.

Kështu tha ai sot në T7, ku ndër të tjera shtoi se populli i Kosovës do të jetë i parti që do të arrijë imunizimin.

“Unë para dy ditëve kam thënë se në Kosovë nuk janë bërë teste për popullatën e shëndoshë. Kosova do ta kalojë mirë koronavirusin. Për shkak të demografisë. Ne do të jemi popullata e parë që do ta arrijmë imunizimin”, tha ai.

Kujtojmë se ditëve të fundit në vendin tonë janë rritur rastet me koronavirus, ku vetëm dje janë identifikuar 113 të infektuar.

Related posts

157 TË SHËRUAR DHE 118 RASTE ME COVID-19!

dardanianews

Lajmi i fundit nga Klinika Infektive e QKUK’së

dardanianews

Shenja që tregojnë se arteriet tuaja janë të bllokuara dhe duhet të shkoni menjëherë tek mjeku

dardanianews