26.3 C
New York
July 12, 2024
DardaniaNews
FeaturedMoti

Moti sot: Diell, shi, shkarkime rrufesh

Sot mbi Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, ato gjatë ditës parashihen të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13 dhe 15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26 dhe 29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtime i juglindjes me shpejtësi një deri në shtatë metër për sekond.

Related posts

Arma më e fuqishme në histori është gati për luftë, ja tmerri që shkakton “përbindëshi amerikan”!

dardanianews

Osmani i reagon ashpër Thaçit: Gjarpri provoi të kafshojë nderin e familjes sime

dardanianews

Kush është Vladimir Putin, njeriu që po ngjallë frikë e që prej 20 vitesh komandon Rusinë

dardanianews