5.8 C
New York
March 5, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Mustafa-Kurtit: Të pres edhe sot, mund të jemi bashkë përsëri

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa i ka dhënë edhe një mundësi tjetër kryeministrit, Albin Kurti, që të refelktojë.

Përmes një shkrimi në Facebook, shefi i LDK-së theksoi se dy partitë mund të vazhdojnë qeverisjen, ndonëse është organizuar një mocion mosbesimi, transmeton Indeksonline.

Edhe sot përulem para popullit tim dhe kërkoj mirëkuptim nga partia ime. Pres edhe sot që zoti Kurti ta heq tarifë, ta anulojë vendimin për shkarkimin e z. Veliu. Që atij dhe LDK-së ti kërkoj falje për veprimet e tij dhe të atyre m
e të cilët ka bashkëpunuar në këtë akt të ulët.Të na japë mundësinë të jemi bashkë në këtë betejë. IM”, ka shkruar ai.

Related posts

DOKTORI SHQIPTAR ZBULON NDËRHYRJET ESTETIKE QË KANË BËRË VAJZAT E BBVA

dardanianews

Dibran Hoxha: Serbia nuk është shtet fashist, ndërsa Izraeli është – nuk na duhet njohja e saj

dardanianews

Sejdiu ne krah te Vjosa Osmanit / Ja qfare thote per qeverine Hoti ..

dardanianews