27.1 C
New York
June 25, 2024
DardaniaNews
FeaturedShëndetësi

Një vaksinë kundër koronavirus e zhvilluar nga një ekip kinez, është në prova tek njerëzit në Kinë, dhe studiuesit shpresojnë që së shpejti ta provojnë atë edhe në Kanada

Vaksina e quajtur Ad5-nCoV e zhvilluar nga instituti i “Biotechnology dhe CanSino Biologics”, është miratuar për provat në njerëz të fazës 1 në Kinë në mes të marsit, tani kompania po plotëson dokumentet për të miratuar atë për testim në Kanada, e ndërsa shëndetësia në Kanada do të duhet të aprovojë këtë provë. transmeton vizioni.info

Related posts

Publikohet momenti/ Putini ‘i goditur nga kanceri’ pëson edhe një moment krize në mes të takimit me njeriun e tij

dardanianews

Forumi i Prespës, Kurti kundër Mini-Shengenit: Nuk ka vizion për rajonin, Kosova e refuzon ashpër

dardanianews

“Liria është religjioni ynë” – ukrainasit shfaqin një video përmbledhëse të dështimit të forcave ruse

dardanianews