14.9 C
New York
May 30, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

OBSH publikon aksidentalisht dokumentin: Remdesivir nuk jep rezultat ndaj Covid-19

Organizata Botërore e Shëndetësisë aksidentalisht postoi një përmbledhje të rezultateve të studimit duke zbuluar se trajtimi eksperimental me Remdesivir, nuk ndihmoi një grup pacientësh me raste të rënda të Covid-19, sipas raporteve nga Financial Times dhe STAT News.

Një përfaqësues i OBSH-së konfirmoi gabimin, duke thënë se përmbledhja u hoq shpejt nga faqja e saj në internet.Rezultatet erdhën nga një studim i pacientëve në Kinë. Pas një muaji, rreth 14% e pacientëve që morën remdesivir kishin vdekur, krahasuar me rreth 13% të atyre që morën një placebo, raportoi STAT.

Ditë më parë një spital në Çikago kuroi pacientë të shumtë me Remdesivir, gjendja e të cilëve përmirësohej brenda 14 ditëve.Kjo nxiti shpresa për një përdorim të gjerë, por që u shuan nga rekomandimi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë.

Related posts

I riu nga Siria filmon veten nën rrënoja: Nuk e di nëse do të vdes apo mbijetoj, çdo gjë po dridhet

dardanianews

Tronditëse/ Fëmijët dhunohen barbarisht në kopshtin e kishës, edukatorja i tërheq zvarrë nga flokët

dardanianews

Shikoni kreun e shërbimit inteligjent rus që belbëzon përballë Putinit

dardanianews