25.2 C
New York
July 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Pamje të rralla: Kryekrimineli serb – Millosheviq në duart e forcave amerikane, shihej në siklet të madh

Pamje të rralla të kasapit të Ballkanit, Slobodan Millosheviç në duart e forcave speciale ushtarake amerikane.

Në këto pamja, Millosheviq shihet i vendosur në bazën ushtarake në Bosnje dhe Hercegovinë, konkretisht në qytetin e  Tuzlas, transmeton Indeksonline

Videoja tregon kryekriminelin serb në dhomën e pritjes së ngushtë të bazës ushtarake amerikane. Ai më pas u fluturua me helikopter nga Beogradi dhe priti një aeroplan ushtarak amerikan për ta çuar në Hagë.

Milloshevqit ia vendosën prangat në burgun qendror të Beogradit në rrugën Bacvanska pasi i është dorëzuar policisë në orët e para të mëngjesit të së Dielës, 1 Prill të 2001-ës.

Ndryshe, gazetarët në vendngjarje kanë thënë se janë dëgjuar të shtëna vetëm pak kohë përpara se një varg makinash të dilnin nga porta e shtëpisë së Millosheviqit, transmeton Indeksonline

Milosevic daughter: Funeral was 'scandalous' - World news - Europe ...

Vajza e zemëruar e Millosheviqit, Marija, kishte qëlluar disa herë në ajër ndërsa babai i saj po largohej nga vila. Burime të policisë kishin thënë se ish-presidenti ishte i dehur në momentin e arrestimit.

Widow of late Serbian President Slobodan Milosevic has died in Russia

Vlen të theksohet se, Millosheviq para arrestimit kishte bërtitur nga një dritare se ai nuk pranon një urdhër arresti nga “lakenjtë e NATO-s”, një referencë ndaj autoriteteve të tanishme Jugosllave, dhe i ka thënë një polici se ai nuk do të dalë “i gjallë nga vila”. /Indeksonline/

 

Related posts

Dr. Gazmend Boshnjaku dhuron 7 aparate të oksigjenit dhe 1 për dializë

dardanianews

Sa para duhet t’i keni në xhep për të hyrë në shtetet e zonës Schengen?

dardanianews

Mizoritë nuk kanë fund, publikohet audio: Gratë ruse u japin leje burrave ushtarë të përdhunojnë gratë ukrainase

dardanianews