15.7 C
New York
June 24, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Pas kërcënimeve të Serbisë, Kroacia ndërton kamp ushtarak në Kosovë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, ka pritur në takim homolgun e saj nga Kroacia, Gordan Grlić Radman.

Ky takim i cili u mbyll për media, u mbajt në objektin e kësaj ministrie e ku u diskutua edhe një
Kroacia, si duket, ka vendosur ta ndihmojë Kosovën edhe në aspektin e mbrojtjes. Ky shtet pritet të ndërtojë bazë ushtarake në Kosovë.

Këtë e ka bërë të ditur vetë ministri kroat në takim me Gërvallën, e cili tha se ky projekt synon të rris sigurinë në rajon.

“Kemi marr vendim për ngritjen e kampit ushtarak në Kosovë që do të ndikojë në stabilitet të rajonit”, tha Gërvalla.

Ndryshe, Kroacia ka bërë të ditur sot që do të dhurojë 10 mijë vaksina për Kosovën.

 

Related posts

Ja cilat janë grupmoshat më të rrezikuara nga Covid-19

dardanianews

Presidentja e Kosovës feston sot ditëlindjen, kaq vite ka mbushur

dardanianews

📑 Dokumenti zyrtar i burofax që Lionel Messi i ka dërguar sot Barcelonas… (Tyc Sports)

dardanianews