31.3 C
New York
June 26, 2022
DardaniaNews
Featured Showbiz

Pejanët nuk i ndalon as koronavirusi për të marrë nuse

Situata e krijuar nga koronavirusi ka bërë që shumë banorë të vet-izolohen nëpër shtëpitë e tyre.

Të qëndrojnë nëpër shtëpitë e tyre dhe të marin masa mbrojtëse në mënyrë që të jenë gjasat as më të vogla që qytetarët të preken nga ky virus, ka dhënë urdhër edhe Qeveria e Kosovës.

Madje, Kryeministri i Kosovës ka dhënë urdhër që të mbyllen të gjitha lokalet, kafiterit e mos të mbahet asnjë aheng familjarë, për shkak se aty ku qëndrojnë njerëz më shumë ka gjasa që të preken nga ky virus.

Mirëpo, këtë urdhër disa nuk e zbatojnë teksa një familje nga Peja po bën dasmë.

As Korona sna ndal me mar Nusen e kojshis!

Posted by Cardak Peja on Sunday, March 15, 2020

Related posts

Nga arkivi i Clintonit del deklarata e Rugovës në SHBA: Si e njoftoi botën në vitin 1993 me terrorin e Serbisë

dardanianews

Incizim: Bllaca para gjyqtarit serb i referohet vetes si agjent i BIA-s, krenohet se ka përgaditë skica

dardanianews

Qeveria e Britanisë u bën thirrje britanikëve në Ukrainë: Largohuni menjëherë!

dardanianews