27.1 C
New York
June 25, 2024
DardaniaNews
Sport

Polemika Kosovë-Shqipëri, Ademi mesazh Dukës: Nuk është mirë që ftojnë lojtarët tanë

Sot në media ka qarkulluar lajmi se Shqipëria ka kontaktuar futbollistin e Ballkanit, Lumbardh Dellova, për ta bërë pjesë të Kombëtares kuqezi.

Për të zbuluar se si qëndron e vërteta “Gazeta Sport” ka kontaktuar presidentit e FFK-së, Agim Ademi.

Ai është treguar i prerë duke thënë se nuk duhet të ftohen lojtarë të kombëtares së tyre.

“Ne kemi pasur dhe kemi mirëkuptim me Federatën Shqiptare por mendoj se kjo nuk është në rregull të ftohen lojtarët që janë pjesë e Kombëtares sonë. 

Dellova ka qenë pjesë e Kosovës dhe është e papranueshme që ai të ftohet nga dikush tjetër”, ka thënë Ademi.

Related posts

Skandaloze: Erion Veliajt i publikohet audio-incizimi ku dëgjohet duke folur fjalë banale, synon ta kontrollojë FSHF-në

dardanianews

Tifozja “hot” e Kroacisë e ndezi atmosferën edhe mbrëmë

dardanianews

Dritan Shakohoxha në prag divorci, nis bashkëjetesën me moderatoren e famshme

dardanianews