6 C
New York
December 3, 2021
DardaniaNews
Featured Kronika e zezë Lajme nga Bota

Qentë shqyejnë italianen 20 vjeçare, i dashuri e la aty nga frika e u largua

Lajmi i vrasjes së 20 vjecares Simona Cavallaro nga një grup qensh ngjalli indinjatë të madhe në Itali.

Djali që ishte duke shëtitur me të arriti të largohej vetë, por la pas vajzën që nuk pati rrugë shpëtimi.

Mësohet se i riu është në gjendje shoku, por ka dhënë disa detaje nga momenti i përfunduar në tragjedi. Sipas tij, 12 qenë në fillim e rrethuan Simonën, pastaj iu vërsulën.

Djali tha se ishte larguar me vrap dhe e kishte thirrur vazhdimisht Simonën që ta ndiqte, por ajo e terrorizuar, nuk kishte mundur të largohej.

Qentë i ishin hedhur në momentin që kishte tentuar të largohej. Së fundi, ka dalë dhe rezultati i autopsisë së 20 vjeçares.

Njëri prej qenve duket se nuk ishte një qen rrugësh, siç u mendua fillimisht, por qen i stërvitur për të mbrojtur bagëtitë.

Pronari i tij 44 vjeçar është identifikuar dhe do të merret në pyetje nga policia. /tch/

Related posts

Me Vjosën apo me Isën, Lumir Abdixhiku tregon rreshtimin e tij

dardanianews

Shqipëri: Vajza që konsiderohej e humbur abuzohej nga daja i saj, që e mbante si dashnore

dardanianews

Kurti nga Shkolla “Qamil Batalli”: Nga java e ardhshme mësimi nis 8 orë në ditë

dardanianews