25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Reagon Gani Geci pas shkarkimit të Osmanit, ka disa fjalë për LDK’në

Ish-deputeti i Kosovës nga radhët e LDK’së, Gani Geci i ka reaguar ashpër pas shkarkimit të Vjosa Osmani, nga Isa Mustafa.

Geci në një shkrim në profilin e tij në ‘facebook’, thotë se ata që sot shkarkuan Vjosa Osmanin, dje ishin armiqtë e Ibrahim Rugovës.

Reagimi i Gecit në Facebook:

Ata që dje e shantazhuan e bojkotuan ia ndalen financat Rugovës dhe në fundë tentuan ta vrisnin krejt e kan kapur kreun e LDK-së.

Trashiguesja e vetme e LDK-s Vjosa Osmani që e mbronë pa u kursyer LDK-n dhe elektoratin e saj që mos ti shkoi vota e LDK-s,atyre që na vranë e na shanë,po largohet nga partia nga të njëjtit akter të dikurshem,fatkeqsisht sot ju kan shtuar edhe milionerat nga brenda LDK-s Agim Veliu, Lutfi Haziri ,dhe Haki Rugova.

Fyrjet dhe kercnimet e Vjoses pse ajo po e mbronë LDK-n dhe votusin e saj jan të njëjtes vij që kërcenohej shantazhohej dje Rugova.

Armiqet e LDK-s fuqin politike të vizionit Rugovizmit që na e la trashigim Rugova me largimin e Vjoses po tentoin ta zvogloin,ta lëkundin e ta na përqajn LDK-n dhe

Vjosen ta nënqmojn ta largoin duke e kërcnuar.

Rrugtimi i Vjoses për “LIRI DEMOKRACI PAVARSI”është i njejti me sllogani i djehit kur Rugova e skaliti në zemrat e Kosovarve,ju që po tentoni ta shuani zërin e elektoratit të LDK-s kot e keni,Vjosa nuk është vetem.

Që nga ajo kohë deri me sot aksioni për ta shkatrruar LDK-n vazhdon, pa ndalur,ngase LDK dhe vizioni Rugovian i ka mbijetuar furtunave,u dobësuar por nuk është shuar,do ti mbijeton edhe sot.

Sot ISA MUSTAFA e ka kuptuar autoritetin që e ka Vjosa Osmani në elektoratin e LDK-s në Kosovë e gjithandej ku ka shqipetar,si dhe mbështetja nderkombtare, ku del në sondazhe më e votuara dhe e pelqyera në Kosovë,Isa dhe kllika e tij e të permendurit më lart i LDK-s e largoin Vjosen nga vendimmarrja duke ju friksuar që do ua merrë neser partin.

Me këtë gjest ata po tentojn ta dobësojn LDK-n për qefin e atyre aq sa i duhet LDK-ja si pateric Hashimit me pak deputet,e që kurr të mos jetë partia e parë ,në këtë rast

Isa po e din mir që ka ngordhur si qeni i mahmutoviqe dhe po tenton që t’ia lë partin Hashimit dhe milionerve të LDK-s,varsve të tij Hotit Agimit,dhe Hazirit.

Me këtë qellim nuk do t’ia dalin!

Vjosa do ta dergoi Kosovën atje ku synonte Rugova

ME LAPS NË EUROP, e jo me kriminel dhe hajna në Europ.

Gabuat o ju Gellova gabuat Vjosa nuk është e vetme.

Related posts

E dhimbshme: Ky është 47-vjeçari që vdiq mbrëmë në aksidentin e rëndë në Veternik

dardanianews

Sa para duhet t’i keni në xhep për të hyrë në shtetet e zonës Schengen?

dardanianews

Ish-eprori i UÇK-së tregon çfarë u thoshin ushtarëve të UÇK-së, Thaçi, Veseli e Çeku kur dilnin në veri: Mos na prishni me…

dardanianews