16.7 C
New York
May 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

SHUHET GUERILASI, QË U STËRVIT NË SHQIPËRI SË BASHKU ME ADEM JASHARIN

Fotoja historike, grupi i II gueril, i stërvitur në Shqipëri

NJOFTIM MORTOR,

“TË NDERUAR MËRGIMTARË, E NË VEÇANTI ISH PJESTARËT E DY GRUPEVE GUERILE QË JETOJNË NË ZVICËR (CH) DHE GJERMANI, ME DHEMBJE TË THELLË JU NJOFTOI QË ME RASTIN E VDEKJES SË ISH PJESTARIT TË GRUPIT TË DYTË TË ARMATOSUR TË NËNTORIT 1991 NË SUREL TË DAJTIT NAIM P. GUBETINI ( 50-vjeç), VARRIMI BËHET NË KËTË ADRESË:

Bremgartenfriedhof, Murtenstrasse 51

BERN – CH

Me dt.20.08.2020 (enjte), ora 14.00.

NE IA KEMI ME BORXH T‘I JAPIM LAMTUMIRËN E FUNDIT KËTIJ ATDHETARI, I CILI NË MOSHË TË RE U DËSHMUA ME PËRKUSHTIMIN DHE SAKRIFICËN E TIJ NË SHËRBIM TË ÇLIRIMIT TË ATDHEUT!

NGUSHËLLIME FAMILJES GUBETINI.

Në emër të dy grupeve guerile të tetor/nëntor 1991.

Osman Ferizi/ tel.015150982506.”, njofton Osman Ferizi, i cili  edhe vet ishte pjesë e grupeve guerile, që janë stërvitur në Shqipëri. / GazetaSHQIPTARI.com

Related posts

Kështu e komenton Korab Sejdiu, raportin që e nxjerr Vjosa Osmanin si politikanen më të pëlqyer në Kosovë!

dardanianews

Adnan Merovci tregon momentin e vështirë kur ia tregoi Rugovës lajmin për vrasjen e Aganit

dardanianews

Abazi: Thaçi po e përdor Mustafën për ta ndarë LDK’në

dardanianews