14.4 C
New York
May 6, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Si rrallë herë, Sali Berisha i del në krahë Hashim Thaçit

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka reaguar lidhur me aktakuzën e ngritur ndaj presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe liderit të PDK-së, Kadri Veseli.

Berisha tha se akuzat ndaj individëve të veçantë nuk mund të zbehin luftën çlirimtare të Kosovës dhe faqen më të ndritur të qëndresës shqiptare për liri e dinjitet kombëtar, që nga lufta e Skënderbeut.

Berisha tha se uron që të akuzuarit të provojnë para botës pafajësinë e tyre duke vlerësuar vendimin e Thaçit për të mos përfaqësuar Kosovën në takimin e Uashingtonit.

Related posts

Lajm fantastik: Borussia Dormund rikthehet në stërvitje ditën e hënë

dardanianews

Abdixhiku: 18 ekipe të pastrimit janë në terren, pastërtia e rrugëve është obligim edhe në kohë pandemie

dardanianews

Komentatori skandaloz, Kosta Grillo: Jam me Zvezdën, tifozët e Tiranës janë kundër Edi Ramës

dardanianews