5 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Showbiz

Tayna fansja më e madhe e Mbretëreshës së muzikës Adelina Ismaili

Tash e mëse tri dekada në skenë, muzika, stili dhe kreativiteti i Mbretëreshës së muzikës shqipe Adelina Ismaili, kanë qenë inspirim për gjenerata të tëra, shkruan gazeta “Kosova Sot Online”.

Këtë e dëshmojnë edhe këngëtaret shqiptare më in të momentit në trojet shqiptare, të cilat më ëndje e dëgjojnë muzikën e Adelines.

Image

Derisa ishte duke udhëtuar me veturë, rep artistja e njohur Tayna ka postuar një video duke e kënduar hitin “Shko n’Rrs, derisa të njejtën Adelina e ka shpërndarë, gjersa ka shkruar: “Dale kadale, ec ta ha loqken Tayna…

Related posts

Rita Ora shfaqet joshëse nga pishina

dardanianews

Melinda çmendi shqiptarët në Zvicër, kështu iu kërceu para syve

dardanianews

Shqiptarja trondit për virgjërinë: Për martesë qepen, sikur ajo…

dardanianews