5.8 C
New York
March 25, 2023
DardaniaNews
FeaturedMoti

Temperatura nën zero dhe borë, ja surprizat e motit

Për ditën e premte pritet të kemi mot me vranësira dhe reshje shiu me intensitet deri mesatar në pjesën më të madhe të vendit.

Në zonat malore kryesisht në juglindje reshje bore me intensitet deri mesatar.

Kjo situatë do të mbetet prezente deri në orët e para të mëngjesit e më pas do të mbizotërojë orët me diell.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim-perëndim me shpejtësi mesatare 1-10m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës nga 1 deri në 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                                                                                                                             

në zona malore -1 deri 6°C

në zona e ulëta -1 deri 12°C

në zona bregdetare 5 deri 12°C

360grade.al

Related posts

Çun Lajçi, porosi Albin Kurtit: U pafshim në zgjedhje, zbriti kalit se më duket që ka cofë

dardanianews

Hoxhë Drilon Gashi: Mbulimi i femrës është traditë arabe, s’ka të bëjë me fenë myslimane

dardanianews

Presidenti kroat propozon që Kosovës t’i jepet statusi i kandidatit për pranim në BE

dardanianews