7.2 C
New York
April 19, 2024
DardaniaNews
Lajme

“Tërmet” edhe në ekipin e Rexhep Selimit: Largohet një prej avokatëve kryesor

Edhe Rexhep Selimi, ish-deputeti i VV-së, do të mbes pa njërin ndër avokatët kryesor të tij.

Bëhet fjalë për avokatin David Young, shkruan lajmi.net.

Më 8 shkurt të këtij viti, avokati kryesor i “Rexhës” Geoffrey Roberts, dërgoi një letër ku njoftoi trupin gjykues se do t’ia ndërpres kontratën David Young-ut si bashkëavokat i Selimit.

Kjo letër, do të kishte efekt të menjëhershëm.

Kujtojmë se para pak kohësh, nga mbrojtja e Hashim Thaçit ishte larguar avokati kryesor, Gregory Keohe bashkë me bashkëpunëtorët e tij.

Shkak i saj u bë mospagesa e shërbimeve të amerikanit si dhe të bashkëpunëtorëve të tij. /Lajmi.net/

Related posts

Sali Berisha: Ramush Haradinaj i duhuri për president të Kosovës

dardanianews

Borell ndjek rrugën e Mogherinit, nuk e kundërshton ndryshimin e kufijve nëse pajtohen Kosova e Serbia

dardanianews

Pasuria milionëshe e Milaim Zekës, 5 banesa, 2 vetura..

dardanianews