11.1 C
New York
May 8, 2021
DardaniaNews
Kronika e zezë Lajme

Vdes në moshën 30 vjeçare aktivisti i Vetëvendosjes

Dega e Lëvizjes Vetëvendosje në Fushë-Kosovë, ka njoftuar se sot ka vdekur në moshën 30-vjeçare aktivisti i tyre, Ardian Ferati.

Arsyet e vdekjes nuk janë bërë të ditura.

Vetëvendosje ka thënë se Adriani kishte një vëmendje të veçantë për situatën e banorëve të Luginës së Preshevës dhe të Medvegjës, prej nga edhe e kishte prejardhjen.

Ai do të varroset sot në Fushë-Kosovë.

Related posts

BUZHALA:Unë jam shqiptar katolik, dhëndri im është shqiptar musliman! (VIDEO)

dardanianews

Tashmë ky është kandidati i LDK-së për kryeminister

dardanianews

Tragjedi në Gjakovë: E vret burrin e kushërirës, e plagos atë dhe djalin e saj

dardanianews