28.1 C
New York
July 12, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Zeka: Ky është dokumenti serbo-rus, për të cilin u rrëzua Albin Kurti

Ish deputeti Milaim Zeka, ka shokuar me deklaratën e tij ku thotë se Albin Kurtit iu treguar një dokument serbo-rus, i cili nuk ishte serioz por që Kurti e besoi.

Sipas Zekës, kjo ishte edhe arsyeja pse Kurti u rrëzua nga qeveria.

Ai thotë se këshilltarët e Kurtit e bën atë që ta besoi dokumentin.

Postimi i plotë:

Ish deputeti Milaim Zeka, ka shokuar me deklaratën e tij ku thotë se Albin Kurtit iu treguar një dokument serbo-rus, i cili nuk ishte serioz por që Kurti e besoi.

Sipas Zekës, kjo ishte edhe arsyeja pse Kurti u rrëzua nga qeveria.

Ai thotë se këshilltarët e Kurtit e bën atë që ta besoi dokumentin.

Postimi i plotë:

Qeveria qe ra viktime e nje dokumenti te rrejshem serborus

Haki Abazi, me disa eksponent te larte te VV-se, duke ja njohur karakterin dhe personalitetin e Albin Kurtit( identik me ate te baces Adem Demaçi) qe kur bindet per diçka, nuk sheh me as para, ad mbrapa, as majtas, as djathtas, e nxoren ne tavolina dhe e shperndane nje dokument per gjoja ndarjen e Kosoves.

Te njejtit (Hakia nuk ishte ne ate kohe) e kishin bindur Albin Kurtin dhe Adem Demaçin, se “nenshkrimi i marreveshjes te Rambujese ishte tradheti kombetare”! Sot, perpos talibaneve shqiptare, te gjithe e dine, se pa Rambujen nuk do te ekzistonim si Kosove.
E binden Albinin kunder Marti Ahtisarit, njeriut me proshqipetar dhe me antirus. Suedezi finlandez, pra, Marti Ahtisari, gjate luftes te Kosoves, ne nje interviste, kishte deklaruar: “Europa nuk ka asnje kapacitete per ta zgjidhur çeshtjen e Kosoves pa Ameriken”! Dhe ishin pikerisht amerikanet ata qe e emruan Ahtisarin qe te mbetete si baba i pamvaresise te Kosoves!
Albini doli kunder. Madje ne vend te shampanjit, shkaktoi gjakderdhje.

Albinin e binden me dale kunder pamvaresise, sepse “bashkimi kombetar” ishte jetik. Pamvaresi e shtet me flamur lara-lara, ishte turpi kombetar, sipas Albinit dhe perkraheseve te tije. Albini me perkrahesit e tije, sidomos keta erdoganistate, nuk dojne me pranu te verteten historike se 40 milion kurd jane pa shtet, e pa Atdhe. Pse? Sepse Amerika nuk e fale Turqine si superfuqi te veten per rajonin, dhe per faktin se parti dominuse kurde eshte PKK(Partia Komuniste e Kurdistanit)!

Per mos me e zgjate tregimin si halla ime e ndjere ( Dada Sele), Albinit ja nxoren nje dokument falc, te cilit ai dhe kreret e VV-se i besuan, besa ne nje fare mase i ka besuar edhe ish Kryeministri Haradinaj! Ky dokument, per budallenjet e lindur e te rritur ne ballkan, ku dija ka vleren e zeros, e diploma eshte gjitheçka ( dmth munde te jesh gomar, me tru, me vesh te gjate, me kater kembe, ama po te kesh vertetim se je njeri e nuk je gomar, mbetesh njeri) duket si dokument i sakte, tamam si komunikatate e udbes me llogot e Levizjes per Republiken e Shqiptareve nen ish Jugosllavi, te cilate shperndaheshin nga Ambasada e Jugosllavise ne Wien, neper adresate e mergimtareve tane, neper gjite Europen.

Ne koken e ketije dokumenti eshte data 26 shkurt 2020. Shkruan Top Secret. Vazhdon me emrin e ambasadorit Richard Grenell. Po pak me poshte, rrena e ketije “Sherbimit Secret Shqipetar”, i cili ka prodhuar kete rrene nepet qenefat e Beogradit, thuhet se “te dyja shtetete do te pranohen anetare te OKB-se”! A Serbia nuk na qenka anetare e OKB-se?!

Po mbrame, Shtepia e Bardhe i demantoi te gjitha keto. Ama, talibanet ballkanik vazhduan dhe po vazhdojne me sulme kunder Ambasadorit Grenell, kunder Trampit, kunder Kosnetit, po pa sukses. Ne krejte kete çorbe te gatuar ne kuzhinen e Beogradit, eshte xhynaf qe Qeveria Kurti, e cila ra ne momentin me te rende dhe ma te keq te ketije vendi.

Historia politike e ketije vendi, nuk do ja fale kete gabim kesaj qeverie!!!
Me poshte disa fotodeshmi

Posted by Milaim Zeka on Friday, March 27, 2020

Related posts

OBSH vë alarmin, lija e majmunëve shfaqet në Itali dhe Suedi

dardanianews

Arrestohen 5 persona në Kosovë, po përgatisin vepra terroriste, iu gjetën edhe eksplozivë

dardanianews

Këta janë tre kandidatët e mundshëm që po përfliten nga LDK, për kryetar të Prishtinës (emrat)

dardanianews