-10.8 C
New York
January 22, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

18 vjeçarja sulmohet nga krokodili 10 metra i gjatë, gjendja e saj është e rëndë

Një adoleshente britanike është lënduar nga një krokodil teksa po udhëtonte me miqtë për një festë në Afrikën Jugore.

Amelie Osborn-Smith, nga Andover, Hampshire, ishte në lumin Zambezi poshtë Victoria Falls në Zambia, kur ajo u sulmua nga krokodili 10 metra.

Duke folur ekskluzivisht për MailOnline, babai i 18 vjeçares tha se vajza e tij kishte mbështetur këmbën në anën e varkës kur krokodili shtrëngoi nofullat dhe e tërhoqi zvarrë nën ujë.

Brent Osborn-Smith, 60 vjeç, tha: “Ajo është në një gjendje mjaft të keqe për momentin në Zambia dhe ne po bëjmë çmos që ta kthejmë atë në gjendjen e mëparshme”.

Amelie u shpëtua nga një shok i cili goditi krokodilin në hundë derisa e lëshoi.

Ajo u transportua me helikopter në spitalin e kryeqytetit Lusaka për një operacion për të

shpëtuar jetën n dhe për t’u përpjekur të shpëtonte këmbën e saj të copëtuar, transmeton Klankosova.tv.

Amelie (pictured) is in hospital in Zambia where she had life-saving surgery and is awaiting to fly back to the UK for further treatment. She has a badly injured leg, according to her father

Related posts

Zgjedhje apo qeveri të re?

dardanianews

Infermieri kosovar: Pas masave do i ftojë të gjithë pacientët për një kafe, covid19 grip i zakonshëm!

dardanianews

Jep dorëheqje Shpejtim Bulliqi

dardanianews