5.6 C
New York
December 9, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

19 raste të reja me koronavirus, shkon numri i të infektuarve në 184

Sot, më 07 prill 2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 259 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive, gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren si dhe nga karantina në Qendrën studentore.

Nga mostrat e marra për testim në virusin SARS-CoV-2, gjithsej nëntëmbëdhjetë (19) prej tyre kanë rezultuar pozitive (në tre turne testimi).

Rastet pozitive janë raste kontakti, shtatë (7) prej tyre me vendbanim në Smrekonicë-Vushtrri, tre (3) me vendbanim në Prishtinë, dy (2) me vendbanim në Senik-Malishevë dhe me nga një (1) rast nga vendbanimet në Llashkadrenovc-Malishevë, Sazli-Ferizaj, Ujmir-Klinë, Gjakovë, Gjilan, Topanicë- Kamenicë dhe Vushtrri.

Related posts

Mediumi anglez: Behgjet Pacolli dëshiron ta blejë Manchester Unitedin

dardanianews

‘Nuk ta merr mendja ça je duke humbur…’, Kejvina Kthella provokon dhe dhuron skena të nxehta mbi shpinën e Amosit

dardanianews

Deputetja e Kuvendit të Kosovës e puth në buzë një vajzë dhe publikon videon

dardanianews