5 C
New York
February 23, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

20 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, numri total i të prekurve shkon në 165

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ka testuar të hënën 129 mostra prej të cilave 20 kanë dalë pozitive.

Rastet pozitive janë raste kontakti, pesëmbëdhjetë prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, dy me vendbanim në Malishevë, një me vendbanim në Bllace-Suharekë, një me vendbanim në Drenas dhe një me vendbanim në Prishtinë.

Numri total i të prekurve në vend ka shkuar në 165. Ndërkohë IKSHPK njofton se edhe një pacient është shëruar dhe numri total i të shëruarve ka shkuar në 24. /Express/

Related posts

Rexhep Selimit mund t’i mundësohet ardhja në Kosovë – kjo është arsyeja

dardanianews

Thaçi paralajmëron fundin e karrierës politike, tregon se mund t’ia nisë një pune tjetër

dardanianews

Një qytetar në Vushtrri kuletën e gjetur e dorëzon në polici, e njëjta i kthehet pronares

dardanianews