16.5 C
New York
June 7, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

20 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, numri total i të prekurve shkon në 165

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK ka testuar të hënën 129 mostra prej të cilave 20 kanë dalë pozitive.

Rastet pozitive janë raste kontakti, pesëmbëdhjetë prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, dy me vendbanim në Malishevë, një me vendbanim në Bllace-Suharekë, një me vendbanim në Drenas dhe një me vendbanim në Prishtinë.

Numri total i të prekurve në vend ka shkuar në 165. Ndërkohë IKSHPK njofton se edhe një pacient është shëruar dhe numri total i të shëruarve ka shkuar në 24. /Express/

Related posts

Hidhet me parashutë nga maja më e lartë e një kodre, ekipi i tij filmon momentin rrëqethës

dardanianews

U keqtrajtua fizikisht në kufi nga policia malazeze, reagon Petraq Milo

dardanianews

Tërmet i fuqishëm godet Tiranën, kështu reagojnë banorët brenda BBVA

dardanianews