27.1 C
New York
June 25, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

A do të bëhet pjesë e VV-së Vjosa Osmani, flet Glauk Konjufca

Ministri në detyrë, Glauk Konjufca, ka thënë se nuk janë duke negociuar me Vjosa Osmanin për të kaluar në Vetëvendosje.

Konjufca ka thënë se siç e ka shpjeguar vetë Osmani, ajo e ka prioritet të vazhdoj në LDK.

“Jo, unë mendoj që Vjosa Osmani e ka shpjeguar edhe vetë që prioriteti i saj nuk është me ju bashku VV-së, por prioriteti nëse është me iu referuar fjalimit të saj në Kuvend… Zonja Osmani ka thanë do ta vazhdoj rrugëtimin”, ka thënë Konjufca.

Related posts

Lajm “tronditës”, profesori tregon kush e vendosi emrin e Ibrahim Rugovës në “listën e vdekjes”

dardanianews

LDK po vetëfundoset”, vjen paralajmërimi i fundit për partinë e Mustafës – këtë synim e ka ai dhe Veliu

dardanianews

Skandal në Tetovë, mjeku gjinekolog “live battle” në TikTok, xhiron nënat shtatzënë në sallë

dardanianews