22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme Shqipëri

A do të kandidojë për të marrë drejtimin e PD? Imami: Do ta bëjmë gati…

Arben Imami shprehet se grupimi për Partinë Demokratike ku bën pjesë, do të nxjerrë më shumë se një kandidat për kryetar partie. I ftuar në “Zonë e Lirë”, Imami thekson se çdo kandidat i paprovuar që ka eksperiencë në radhët e Partisë Demokratike, mund ta bëjë më mirë punën që sipas tij, Basha e ka provuar që nuk është në gjendje ta bëjë.

Arben Imami: Nuk janë hapur zgjedhje, ne si grup, grupi për PD-në, patjetër dhe këtë kam paralajmëruar, grupi për PD meqenëse ka një kohezion të mjaftueshëm, edhe pikëpamjesh, edhe marrëdhëniesh, besojmë se do të arrijmë të nxjerrim një ose më shumë kandidat, në mënyrë që zgjedhjet e ardhshme në parti dhe për këtë e kam paralajmëruar, se nuk mund t’i fshihet, nuk mund të futet në asnjë vend…

Janë tani në Korrik…

 

Related posts

Donika Gërvalla godet sërish LDK-në!

dardanianews

Kurti u del në ballkon të Qeverisë, protestuesit e VV’së brohorasin për zgjedhje

dardanianews

Adriatik Kelmendi: Me “protestu n’shesh” apo “mu fal n’shesh!”

dardanianews