22.4 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedShëndetësi

A shërohen ndonjëherë pacientët me koronavirus plotësisht?

Për shumicën dërrmuese të njerëzve me sëmundje të butë, shërimi është i shpejtë dhe nuk do të ketë probleme të qëndrueshme. Ata gjithashtu zhvillojnë një imunitet ndaj kësaj tendence të virusit.

Sidoqoftë, për ata që zhvillojnë pneumoni të rëndë mund të ketë dëme të qëndrueshme në mushkëri. Është shumë herët për të thënë se çfarë mund të ndodhë me këta njerëz, por disa nga pacientët që u shëruan nga Sars pësuan efekte shëndetësore afatgjata.

Deri më sot Kosova ka 9 të prekur nga Covid-19.

Që nga nëntori i vitit të kaluar kur u shënua rasti i parë në Kinë në mbarë botën janë infektuar 156,407, 73.968 janë shëruar derisa 5833 kanë humbur jetën.

Related posts

Kryediplomati gjerman: Kosova është kusht për hyrjen e Serbisë në BE

dardanianews

Paralajmërimi i frikshëm, Bideni tregon se çfarë i tha Putinit në telefon

dardanianews

Kush e kishte urdhëruar vrasjen e Gërvallës dhe kush e vrau Qerim Kelmendin? Tregon Ibrahim Kelmendi

dardanianews