April 19, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Analisti Syla ka një pyetje për hoxhallarë: A lejohet gruaja muslimane e mbuluar të dal në foto me një burrë dhe politikan?

Ish-kryeministri, njëherësh edhe lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka publikuar një fotografi në rrjetet sociale së bashku me katër gra muslimane të mbuluara, ndërsa analisti Valon Syla ka pasur një pyetje rreth kësaj fotografie.

Në një fotografi të publikuar sot, ku lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, shihet me katër gra të mbuluara muslimane, ka ngjallur reagime, ndërsa analisti Valon Syla ka ngritur një pyetje rreth kësaj fotografie kontradiktore.

Syla përmes një statusi në Facebook ka shtruar një pyetje drejtuar hoxhallarëve, duke thënë se a lejohet gruaja muslimane e mbuluar të dal në foto me një burrë dhe i cili njëherësh është edhe politikan, ndërsa jo rrallë herë ka përdorur fenë për përfitime politike.

“Një pyetje për Hoxhën. A lejohet, gruaja muslimane dhe e mbuluar me dalë në foto me një burrë, ose politikan?”, ka pyetur Syla.

Ai tutje ka pyetur fetarët islamik se kjo dukuri a përkon me ritet dhe praktikat fetare duke bërë fotografi me një burrë e që për më shumë është politikan dhe qe një gjë e tillë po përdoret nga ai vazhdimisht për propagandë politike?.

 

Related posts

Fakte që bota duhet të dijë për Vladimir Putin

dardanianews

U zunë për Big Brother VIP? Arbana Osmani thyen heshtjen, flet për prishjen e raporteve me Luana Vjollcën

dardanianews

Dhjetë kërkesat urgjente që Ibrahim Rugova ia kishte bërë Perëndimit në vitin 1993 (Dokumenti)

dardanianews