16.1 C
New York
April 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Anton Quni me një rrëfim të padëgjuar: As legjendat nuk janë më prekëse se sa ngjarjet e vërteta në Betejën e Kosharës

Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni, dhe ish-komandanti i Koshares, përmes një shkrimi në Facebook, ka treguar një ngjarje të padëgjuar më parë.

Ai nisë shkrimin duke thënë se “as legjendat nuk janë më prekëse se sa ngjarjet e vërteta në Betejën e Kosharës”.

Quni tregon se më 31 Maj 1999 ndërruan jetë Xhemajl Fetahaj dhe Milazim Shala, dhe ende pa kaluar tre ditë, ata u zëvendësuan në vijën e parë të frontit nga vëllezërit e tyre, Xhevat Fetahaj dhe Xhevdet Shala, të cilët luftuan deri në ditën e fitores.

As legjendat nuk janë më prekëse se sa ngjarjet e vërteta në Betejën e Kosharës.
Më 31 Maj 1999 ndërruan jetë Xhemajl Fetahaj dhe Milazim Shala.

Ende pa kaluar tre ditë, ata u zëvendësuan në vijën e parë të frontit nga vëllezërit e tyre, Xhevat Fetahaj dhe Xhevdet Shala, të cilët luftuan deri në ditën e fitores.

Lavdi të përjetshhttps://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2569439919987859&id=1407202792878250me heronjëve dhe dëshmorëve të Kosovës.

 

Related posts

Kurti nga Shkolla “Qamil Batalli”: Nga java e ardhshme mësimi nis 8 orë në ditë

dardanianews

LAJMI I FUNDIT: Gjykata Kushtetuese pezullon votimin për qeverinë Hoti

dardanianews

Ministri brazilian fajëson Kinën: Ju keni fshehur COVID-19 për të krijuar pajisje mjekësore, tani po fitoni duke i shitur

dardanianews