11.1 C
New York
May 8, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Astrit Haraqija befason me deklaratën e fundit për Hashim Thaçin

sh-ministri i Kulturës nga LDK-ja Astrit Haraqija, ka folur për aktakuzën e ngritur nga Gjykata Speciale për krime lufte ndaj presidentit të vendit Hashim Thaçi.

Haraqija ka thënë se në këto momente ai është Hashim Thaçi dhe se nuk duhet në këtë kohë t’i bëhet qejfi armikut për inate personale, përcjell Bota sot.

Ai ka publikuar edhe një fotografi me Thaçin në Facebook.

Më poshtë mund të lexoni postimin e tij të plotë pa ndërhyrjen e redaksisë:

 

Sinqerishtë skam dashtë mu marrē me folklor si njē pjesë,njeriun që ka luftu zoti Thaqi mese shumēti ka qenë Presidenti Rugova pas tijē ska tjeter pērveq meje deri 2006 kuptohet politikishtë ,por kete moment une si shqiptarë jam Hashim Thaqi , a ka bo a ska bo jam i sigurt që se keni provu lekurë si une , por bollë bre nuk është ferr ketë kohē mi ra, I madhi falē , i madhi leshonë rrugē, kuj bre po ja bojim qefin për inate personale, ARMIKUT. Hera parë pas 2000 vjete jemi shtet…..

 

 

Related posts

201 TË SHËRUAR DHE 225 RASTE ME COVID-19!

dardanianews

Presidenti i Austrisë shkel rregullat e daljes dhe kapet nga policia në restorantin e shqiptarit në Vjenë

dardanianews

Një vaksinë kundër koronavirus e zhvilluar nga një ekip kinez, është në prova tek njerëzit në Kinë, dhe studiuesit shpresojnë që së shpejti ta provojnë atë edhe në Kanada

dardanianews