23.1 C
New York
June 23, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Bashkëshortja e analistit politik emërohet anëtare e Këshillit Drejtues në Universitetin e Pejës

Punësimet e të afërmve e ato partiake nuk po ndalen as në qeverinë Kurti2.

Emërimet që po behën në shumë institucione të Kosovës nga qeveria e re kanë shpërfaqur avazin e vjetër.

Së fundmi është rehatuar edhe bashkëshortja e Xhevdet Pozharit, i cili ka qenë këshilltar polik i ministrit Arben Vitia në kohën e qeverisjes LVV-LDK, shkruan lajmi.net.

Emine Abdyli Pozhari është njëra nga tre të emëruarit e Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, në pozitën e anëtare së Këshillit Drejtues të Universitetit Publik në Pejë “Haxhi Zeka”.

Vendimi është marr të mërkurën nga ministrja e MASHT-it, Arberie Nagavci.

“Vendim për emërimin e tre anëtarëvetë emëruar nga MASHT në Këshillin Drejtues të Universitetit Publik “Haxhi Zeka”:1 Majlinda Belegu, 2. Emine Abdyli Pozhari, 3 Mersiha Kacmakovic. Vendimi hynë në fuqi ditën e nënshkrimit”, thuhet në vendimin e MASHT.

Related posts

Mjeku i njohur shqiptar: Koronavirusi, fatmirësisht është shfaqur dritë në fund të tunelit

dardanianews

Njihuni me Presidenten që po ‘çmend’ liderët botërorë me format e sajë !

dardanianews

Vjosa Osmani reagon ndaj deklaratave për ndryshim të kufijve, thotë se Kosova është projekt i paprekshëm

dardanianews