23.8 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Baton Haxhiu shkarkohët nga televizioni i njohur shqiptar!?

Baton Haxhiu u zhvendos në Shqipëri disa javë më parë me një projekt të ri në televizionin ABC News.U tha se gazetari dhe analisti nga Kosova do të sillte një emision të ri çdo të enjte, në orën 21:00, në Abc News, me tema kryesisht po’lit’ike dhe me të ftuar.

Në qarqet gazetareske kjo u komentua si një sfidë direkte që Baton Haxhiu dhe AbcNews do t’i bënin gazetarit të njohur dhe moderatorit të emisionit “Opinon”, Blendi Fevziu në Tv Klan.

Ky nuk ishte i vetmi projekt që do të sillte Baton Haxhiu, pasi nga Abc News u njoftua se kishte gati edhe dy programe të reja. Teksa asnjë prej projekteve të Baton Haxhiut nuk u bënë publike, doli në skenë një tjetër lajm se gazetari ishte në bisedime për të kaluar në një tjetër te’levi’zion.

Pak ditë më parë në disa portale u publikua lajmi se Baton Haxhiu do të shfaqej në janar në Euronews Albania, që drejtohet nga Ilva Tare. Mësohet se gazetari i njohur bashkë me Andi Bushatin kanë lidhur kontratë me këtë televizion për t’u shfaqur 3 herë në javë.

Por kjo lëv’iz’je e dyfishtë e Baton Haxhiut nuk është pranuar nga drejtuesit e AbcNews. Ndarja me televizionin e kthyer së fundi në gjeneralist nuk ka qenë edhe aq e mirë.

Burime pranë AbcNews bëjnë të ditur se Baton Haxhiu është shka’rku’ar nga drejtuesit e këtij tel’eviz’ioni edhe si anëtar bordi, shkruan Mapo.Jo vetëm kaq, por Baton Haxhiut i janë ndërprerë edhe transmetimet televizive të emisioneve që kanë qenë përgatitur më herët prej tij. Kështu që, më shumë gjasa, Baton Haxhiun do ta shohim vetëm te Euronews Albania me Andi Bushatin.

 

Related posts

Përfshirja “qëllimkeqe” e Rusisë në dialogun Kosovë-Serbi

dardanianews

kjo figurë publike ka dalë në krahë të Thaçit

dardanianews

Media ruse: Autoritetet serbe duan ta legalizojnë pavarësinë e Kosovës më shumë se vetë shqiptarët

dardanianews