25.2 C
New York
July 13, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Berat Buzhala: Dy persona nga kjo parti deshtën me më sulmu

Gazetari Berat Buzhala, ka thënë se dy persona të Lëvizjes Vetëvendosje, kanë dashur ta sulmojnë sot në Prishtinë.

Ai ka thënë se ngjarja do të shkonte më keq, po të mos e paralajmëronte një vajzë që i kishte dëgjuar dy personat duke folur, gjatë kohës sa Buzhala ishte në barnatore, përcjell Bota sot.

Ai ka thënë se dy personat kanë ikur, pasi “kjo punë u bë e madhe”.

Postimi i Buzhalës në Facebook:

Ne presence te kater pese vetave, te barnatorja Rexal ne Prishtine, dy vagabonda te Vetevendosjes deshten me me sulmu.

Madje kjo ngjarje kish me shku shume ma keq, nëse paraprakisht nuk do te me kishte paralajmëruar një vajze qe i kish degju tuj fole, gjate kohës kur une isha brenda.

Kaq sa i përket tolerancës, lirisë se shprehjes dhe mendimit ndryshe.

E paramendojeni, unë i kam përkrahe për me ardhe ne pushtet. Suksese me ketë qasje.

P.S
Kur e panë qe u bo e madhe, ikën me kerr.

Related posts

LDK i kundërpërgjigjet Albin Kurtit në Facebook: Ia bllokojnë me komente ‘Amelika,

dardanianews

“‘Kali i Trojës’ së UÇK-së”/ Vjen edhe një reagim i ashpër për Xhavit Halitin, i përmendet SHIK-u, Fatos Nano, Rogneri, 3%-shi etj..

dardanianews

AVOKATET e mbrojtjes së KRIMIT!

dardanianews